Męskie zegarki – jakie niuanse czekają na ciebie podczas ich wyboru?

0
774

Wybór zegarka może być zarówno związany z podjęciem trudnej decyzji, jak i szybkim oraz spontanicznym zakupem na własne potrzeby lub na prezent dla bliskiej osoby. Zarówno modele dla kobiet, jak i dla mężczyzn posiadają cały szereg szczegółów technicznych związanych z ich specyfikacją, które znacząco wpływają na atrakcyjność na rynku konkretnych projektów oraz całkowitą porażkę sprzedażową innych wariantów. Czasem decyduje drobnostka, a czasem ogólna spójność w prezentacji koncepcji. Co jednak czeka kogoś, kto ma zamiar kupić męski zegarek jednego z bardziej znanych producentów na rynku światowym? Z jakimi niuansami możemy spotkać się podczas wyboru i jak je interpretować zgodnie ze swoimi potrzebami? Czy wybór zegarka dla panów w dzisiejszych czasach jest naprawdę tak trudny, jak twierdzą niektórzy? O tym poniżej.

Po pierwsze: pasek

Oczywiście to koperta zegarka jest najważniejszym elementem modeli przeznaczonych do noszenia na nadgarstku, ale to, na czym jest ona zamocowana, również ma duże znaczenie, zwłaszcza dla wzornictwa konkretnego produktu. Z tego względu na rynku zegarków męskich na rękę mamy dziś w tym wypadku następujące możliwości wyboru:
– pasek skórzany (elegancki, wytrzymały, wygodny oraz prestiżowy efekt wizualny),
– pasek z tworzywa sztucznego (bogata paleta kolorystyczna, duża elastyczność, efekt mniej lub bardziej sportowego designu, idealny do codziennych stylizacji, bardzo często silikonowy),
– bransoletka (choć możliwości jej regulacji są ograniczone, to prezentuje się bardzo dobrze w przypadku stylizacji biznesowych, a także posiada odpowiednio dużą wytrzymałość, np. jeśli wykonana jest z tytanu).

Po drugie: koperta zegarka

W tym przypadku sprawa jest nieco bardziej skomplikowana niż jeśli chodzi o wybór rodzaju paska lub bransolety zegarka. Koperta to jednocześnie serce całego gadżetu i jeden z tych elementów, który posiada najbardziej skomplikowaną konstrukcję, dlatego to głównie na nim opiera się różnorodność w tej branży. Skrywa on mechanizm, który może być cyfrowy lub analogowy (oczywiście zasilany przy pomocy baterii), ale nie można zapomnieć również o takich niuansach z nim związanych, jak:
– stylistyka koperty oraz jej kształt (wpływa ona na to, czy dany model jest postrzegany bardziej jako elegancki, czy też sportowy),
– materiał wykonania koperty (tytanowe, stalowe, pozłacane i wiele innych),
– kolor tarczy i jej rodzaj (kwestia indywidualnych preferencji, ale należy być przygotowanym na wybór pomiędzy modelami ze wskazówkami, wersjami cyfrowymi oraz łączącymi te dwa światy Smartwatchami, które są najbardziej uniwersalne i konfigurowalne ze wszystkich).

Po trzecie: klasyka czy nowoczesność?

Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz po zakupie zegarka. Musisz więc najpierw odpowiedzieć sobie, czy ma on jedynie pełnić funkcję estetycznego dodatku pokazującego ci aktualny czas, czy też może chcesz, aby odzwierciedlał prestiż twojej pozycji społecznej, gust dotyczący męskiej biżuterii, czy może stał się kolejnym gadżetem, który niczym na filmach o Jamesie Bondzie skrywa w sobie niejedną niespodziankę – idealnie do tego zadania nadają się nowoczesne Smartwatche oraz klasyczne modele z funkcjami podstawowych powiadomień ze smartfona oraz monitorowaniem aktywności i snu. Kiedy więc wreszcie odpowiesz sobie na pytanie, na co liczysz po zakupie jednego z nich, wówczas łatwiej znajdziesz właściwą kolorystykę i design.

Niuansami wyboru męskich zegarków zainteresował nas zespół sklepu Zegarmistrz.com