Counter-Strike:Global Offensive- jest to dość popularna gra komputerowa z gatunku first- person shooter. Początkowo wymagał do prawidłowego działania Half-Life’a. Z tą grą wiąże się hazard- skórki do broni. Działa to na zasadzie, że wszystkie skórki w grze mają określoną wartość i w każdej chwili mogą zostać wymienione na prawdziwe pieniądze. Natomiast skórki można stworzyć samemu i umieścić na sprzedaż w warsztacie CS:GO.

Sukcesem w grze jest również znalezienie skrzyni, gdzie w środku można znaleźć gotowe skórki do broni. Do otwarcie skrzynki potrzebujemy klucza, którego zdobycie wymaga zapłaty prawdziwymi pieniędzmi. Po otworzeniu losujemy jedną, konkretną skórkę. Przy większym szczęściu, pieniądze mogą się zwrócić nawet z nadwyżką. Oczywiście jest też możliwość skorzystania z nich osobiście. Jeśli jednak chcemy zwrotu gotówki, to przedmiot wystawiamy na sprzedaż na Steama, gdzie zakupić mogą ją inni gracze.

Velve pozwala również na powiązanie konta z innymi stronami, gdzie można brać udział w losowaniach, inaczej hazardach. Polega to na wystawianiu własnych skórek i gdy pula jest zamknięta następuje losowanie. Wylosowana osoba wygrywa wszystkie skórki jakie były wystawiane na losowanie. Swoją wartość uzyskują poprzez ocenianie i ustalanie jakości. Kwoty są naprawdę wysokie i można na nich sporo zarobić. Counter- Strike to klasyczna strzelanka sieciowa, oparta na wspólnym działaniu grupy. Gra jest skierowana głównie do osób, którzy są fanami multiplayera i zawiera wiele trybów zabawy. Osoby grające mogą się tutaj wcielić w antyterrorystów lub po prostu terrorystów i prowadzić zacięte, niekończące się walki, pojedynki. Jedna grupa pokłada bombę i broni tego miejsca, natomiast druga strona musi uwolnić zakładników.

Counter-Strike: Global Offensive jest odświeżeniem gry. Taka najnowsza wersja ulepszająca. W tej części również mamy do czynienia z drużynowymi pojedynkami i oczywiście strzelankami. Na przeciwko siebie znowu stają terroryści i antyterroryści. Za pokonanie każdego przeciwnika, na nasze konto wpływa gotówka. Pieniądze możemy przeznaczyć na wykupienie lepszej broni i uzbrojenia. Wybranie broni następuje po zakończeniu rundy. W grze mamy do czynienia z czterema trybami rozrywki: wyścig zbrojeń, demolkę, turniejowy uproszczony, oraz klasyczny uproszczony. W wyścigu zbrojeń następuje szaleństwo. Ciekawym punktem jest, że po zabiciu przeciwnika otrzymujemy nową broń. Demolka ma podobne zasady otrzymywania nowego zbrojenia. Tylko tutaj jest podzielone na rundy, tak jak w trybach klasycznych.

Turniejowy uproszczony przeznaczony jest raczej dla początkujących. Następuje tutaj wprowadzenie graczy przez tajemnice gry. Zapoznają się z np. z tajnikiem poprzez zrezygnowanie z ognia przyjaciela. Natomiast klasyczny tryb został pozbawiony jakichkolwiek uproszeń, udogodnień. Counter- Strike: Global Offensive szybko stała się dość popularną grą, stała się platformą turniejową na imprezach e-sportowych. Trzeba jednak pamiętać, że w grze biorą udział głównie nieletni.

Portal play-it.pl wsparł nas merytorycznie.